Książek nigdy za wiele! Poćwiczmy spostrzegawczość

Książek nigdy za wiele! Poćwiczmy spostrzegawczość

sierpień 18, 2020 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Książki w stylu szukaj i znajdź zawsze się świetnie sprawdzają, w naszym domu, kiedy chcemy zająć nasze dzieci. To jedne z tych książek, które często zabieramy w podróż do auta, bo nie zawsze wymagają od nas czytania wspólnie tekstu. A pozwalają dzieciom ćwiczyć spostrzegawczość.

Dziś w poście znajdziecie cztery książki, w tym stylu, dwie idealne dla fanów bajki Muminki, a dwie skierowane do fanów bajek Disneya i Pixar. Wszystkie wydane w twardej oprawie, z tekturowymi stronami, dzięki czemu nie muszą się obawiać zniszczenia nawet przez te mniejsze rączki.

Muminki w lesie. Szukaj i znajdź – wydawnictwo Egmont <tutaj>

Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Mamusia i Tatuś Muminka pakują potrzebne rzeczy i wybierają się do lasu. Na każdej ze stron znajduje się parę linijek tekstu, przypisanych do danej ilustracji, które łączą się dla nas z zadaniem szukaj i znajdź. Dzięki temu nasze dziecko ma możliwość ćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy też znajomość kolorów i kształtów.

Na ostatniej stronie czeka również ściąga, w razie gdybyśmy mieli problem z odnalezieniem czegoś.

 

Muminki i morze. Szukaj i znajdź – wydawnictwo Egmont <tutaj>

Tym razem Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Ryjek, Mamusia i Tatuś Muminka postanowili popłynąć na wycieczkę do latarni morskiej. Dlatego też wszystkie ilustracje wiążą się z tematem morza i nadmorskich tematów, tak jak w powyższej książce tekstu jest nie wiele, i czekają nas zadania pt., „szukaj i znajdź’.

Elementów do wyszukiwanie nie ma za wiele, a poza tym ilustracje nie są przeładowane dużą ilością elementów, dlatego też uważam, że książki te sprawdzą się już u dzieci od 3 roku życia.

 

Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw – wydawnictwo Egmont <tutaj>

 To idealna książka dla propozycja dla miłośnikó  świata filmów wytwórni Pixar, np.,  Toy Story, Auta, W głowie się nie mieści, COCO czy Odlot. Do każdej bajki przypisana jest mama, a dla nas zadanie pokonania labiryntu i odnalezienie 10 przedmiotów.

 

Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw – wydawnictwo Egmont <tutaj>

 To idealna książka dla propozycja dla miłośników takich bajek disneya jak  Król Lew, Piotrus Pan, Pinokio, Dumbo czy Mała Syrenka, którzy chcieliby na chwilę stać się młodymi detektywami i pomóc ulubionym bohaterom odnaleźć drogę do celu.

Znajdziemy w niej aż 10 map, każda przypisana do innej bajki, i w każdej czeka na nas do pokonania labirynt, i 10 przedmiotów do odnalezienia.  Dzięki niej dziecko uczy się logicznego myślenia oraz ćwiczy spostrzegawczość z ulubionymi bohaterami swoich bajek.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *