Książek nigdy za wiele! Poskładajmy razem origami

Książek nigdy za wiele! Poskładajmy razem origami

wrzesień 11, 2020 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Lubię takie książki, które są nie tylko ciekawymi historiami, ale dają jeszcze inne fajne możliwości i dziś właśnie o takich, bo poza tekstem do przeczytania mają coś więcej. Na końcu każdej z tych książeczek znajdziecie cztery arkusze dzięki, którym stworzycie wspólnie z dzieckiem origami.

Takie składanie papieru, a dokładniej origami, pozwala dzieciom rozwijać zdolności manualne, wyobraźnię, a także cierpliwość i staranność. Książki wydane są w miękkiej oprawie, za pewne ze względu na możliwość wyrwania kart do origami, cena ich nie jest wysoka (a w fajnej promocji też można je kupić), śmiało sprawdzą się już u dzieci od 3 roku życia.

 

Kaczka. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze origami – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Na samym początku możecie przeczytać z dzieckiem wiersz o przygodach czterech kaczuszek. Tekstu na stronach nie ma za wiele, co jest fajne, bo młodsze dzieci nie będą miały problemu z wysłuchaniem całej historii. Na końcu książeczki, czeka na nas instrukcja, jak złożyć z dzieckiem kaczuszkę, którą później możemy się wspólnie bawić, a także wymyślać kolejne przygody.

Samolot. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze origami – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Tu cała historia dotyczy samolotów, dzieci dowiedzą się z niej kto dba o pasażerów podczas lotu, co przewożą samoloty itd. Cała historia jest fajnie i w prosty sposób opisana, a na końcu czeka na dzieci instrukcja składania własnego samolotu.

Żaba. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze origami – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Żabia rodzina chce się razem wydać do kina, więc muszą podjąć decyzję na jakiego rodzaju film się wybiorą. Skoro głównym bohaterem jest żabia rodzina, to z origami nauczymy się składać właśnie żabę.

 

Statek. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze origami – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Na koniec historia z statkiem, tak jak w przypadku książeczki z samolotem, dzieci dowiedzą się odpowiada za pasażerów, co przewozi statek, i co może nas spotkać na morzu. Na końcu oczywiście czeka instrukcja i 4 karty do złożenia własnego statku z origami.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *