Książek nigdy za wiele! Pośmiejmy się i nie tylko

Książek nigdy za wiele! Pośmiejmy się i nie tylko

czerwiec 22, 2020 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, to jedno z tych wydawnictw, na których nowości wydawnicze zawsze chętnie czekam. Dziś pokaże Wam ostatnie cztery książki, które przeczytaliśmy w ostatnim czasie. Mam nadzieje, że jesteście ich ciekawi.

 

Poczytam Ci, mamo. Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet <tu klik>

Seria „Poczytam Ci, mamo”  to jedna z naszych lubionych, ponieważ są to bogato ilustrowane książki, z dużą czcionką i tematyką podobającą się dzieciom. Jeśli chcecie się pośmiać, to jest własnie ta książka, po którą wato sięgnąć. Bodzio i Pulpet nie znoszą szkoły, a swój wolny czas poświęcają na rozmowach o kosmosie i kosmitach, których ciągle gdzieś widują. Nie do końca, odpowiada to ich nauczycielom, ale kto by się tym przejmował.
Bo przecież jest tyle ważniejszych spraw, jak wyruszenie w kosmos, gdzie Czarna Dziura zassie Bodziowi i Pulpetowi, część wakacji. Ale to nie koniec przygód, bo stworzą także maszynę, która po zassaniu żywej istoty jest w stanie wyświetlić na ekranie emocje, które owej istocie towarzyszą.  Przygód jest tu ogrom, a dzięki nimi śmiechu do bólu brzucha.

 

 

Rety! Ktoś nowy na placu budowy <tu klik>

 

To już kolejna książka z tej serii, o wcześniejszej pisałam Wam <tu klik>. Jak co rano maszyny ruszają do pracy na placu budowy, ale tym razem widząc plan nowej budowy stwierdzają, że to za trudne zadanie dla nich. I postanawiają wezwać posiłki. Na pomoc przybywa, więc kolejnych pięć maszyn – ładowarka, mała koparka, auto z platformą, ładowacz oraz pompa.

Ta książka pokazuje już młodszym dzieciom, że wspólnie można osiągnąć dużo więcej niż samemu. Śmiało można ją czytać już 2 latkom, bo tekstu nie ma wiele na stronach.

 

Roboty i drony. Dawno temu, teraz i w przyszłości <tu klik>

 

To dzięki tej książce mamy możliwość poznać utalentowane osoby od czasów sprzed naszej ery, aż do tych żyjących współcześnie, a dodatkowo opisują ich mniej lub bardziej skomplikowane wynalazki. Przewodnikiem jest w niej mały, mechaniczny ptak Pouli, to właśnie on podróżując między różnymi krajami, ale i w czasie, tłumaczy wszystko co związane z tym światem urządzeń. 

Książka ta przemyca ogrom wiedzy i ciekawostek, a to wszystko za sprawą w jaki została wydana, bo te wszystkie ciekawe informacje przemycone są dzieciom w formie komiksu. Co na pewno spodoba się dzieciom, w wieku szkolnym.

 

 

Literkowa książka <tu klik>

To bardzo fajna książka dla dzieci, które chcemy nauczyć literek, każda literka przedstawiona w książce jest wydziergana na szydełku i nawiązuje do wyrazów, które właśnie zaczynają się na konkretną literę. Poza tym znajdziecie w niej również rozkładówkę, z wierszykami.  Poza tym znajdziecie w niej dwa rodzaje czcionki, co fajnie sprawdza się przy nauce literek, jak i przy nauce czytania.

Książka ta poza tym ma tekturowe strony, co sprawia, że śmiało może trafić już w ręce 3 latka, ale i 6 latek nie będzie się przy niej nudził.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *