Książek nigdy za wiele! Propozycje na długie jesienne wieczory

Książek nigdy za wiele! Propozycje na długie jesienne wieczory

październik 3, 2019 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Pędzą nam dni ostatnio, w strasznie szybkim tempie, w sumie dopiero co był koniec wakacji, a tu już zaczął się październik. Za chwilę zmiana czasu, i wszyscy zaczniemy dużo więcej czasu spędzać w domach. Dlatego też w dzisiejszym wpisie chcieliśmy Wam pokazać książki idealne na jesienne wieczory z dziećmi.

 

Lewy. Gola! Czytam sobie. Poziom 1 <tu klik>

Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania u dzieci w wieku 5-7 lat. Ta książeczka idealnie sprawdzi się w przypadku chłopców, bo w końcu mowa w niej o najbardziej znanym polskim piłkarzu. Podczas gry w barwach Bayernu Monachium, udaje mu się w ciągu 9 minut strzelić aż 5 goli. Bardzo fajną relację z tego wydarzenia, przeczyta tu Wasze dziecko.

 

Czytam sobie. Wielki bal Smerfetki. Poziom 1 <tu klik>

W wiosce smerfów, ma odbyć się bal, na którym będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje oczywiście suknię dla smerfetki, a Amant postanawia zbudować niezwykły pojazd dla „Damy roku”. Czy Smerfetce spodoba się jej suknia i pojazd dowiecie się już czytając. Idea tej książki jest taka sama jak w przypadku powyższej.

 

Anna i Elsa. Powrót do Lodowego Pałacu. Poziom 2 <tu klik>

To już poziom 2 z tej serii książek, skierowany do nieco starszych dzieci, które lepiej radzą sobie z czytaniem. Pamiętajcie, że kluczem do tego by dziecko chętnie czytało, jest to by czytało to co go interesuje. Tak np., ta historia Anny i Elsy została przeczytana przez Karinę, w 2 wieczory.

W tej książce Anna i Elsa spodziewają się bardzo ważnych gości z Vekretty, i chcą ich zachwycić przepięknym lodowym pałacem, który w górach wyczarowała Elsa. Niestety jej goście są przekonani, że zamek zamieszkują duchy….

 

Muminek i pieśń oceanu <tu klik>

Tata Muminka opowiada legendę o pieśni oceanu, a Muminek marzy o tym, by kiedyś ją usłyszeć. Za radą Włóczykija wyrusza razem z przyjaciółmi na wyprawę, z której to przywiezie niesamowity skarb.

 

Muminek i urodzinowy guzik <tu klik>

Dziś są Muminka urodziny i to dla niego wyjątkowy dzień, bo przecież będzie mógł go świętować z przyjaciółmi. Niestety wszyscy są bardzo zajęci, nawet Panna Migotka nie ma dla niego czasu. Przez to wszystko Muminek się martwi, że wszyscy o nim zapomnieli, ale nie wie, że czeka na niego urodzinowa niespodzianka.

Do Muminków mam wyjątkowy sentyment, bo pewnie jak większość z Was oglądałam ją jako bajkę na dobranoc. To co dodatkowo podoba mi się w tej serii książek, to bardzo fajne ilustracje.

 

ART. Mitologia. Przygody słowiańskich bogów <tu klik>

Ostatnia już książka w dzisiejszym wpisie przedstawia mało znamy świat wierzeń naszych przodków. Znajdziecie w niej opowieści o stworzeniu świata i ludzi, a także stare podania tłumaczące groźne zjawiska przyrody. W sumie jest w niej 5 opowieści, i do krótkich nie należą, dlatego moim zdaniem ta książka lepiej sprawdzi się u dzieci powyżej 6 lat.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *