Książek nigdy za wiele! Przyjaźń jest ważna

Książek nigdy za wiele! Przyjaźń jest ważna

luty 8, 2021 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Dziś chciałam Wam pokazać niesamowitą serię książek, idealną dla małych dziewczynek. Poza pięknym wydaniem i naprawdę niesamowitą treścią, o której za chwilę Wam napiszę.

 

Baletnice. Prawie Idealna – Wydawnictwo Znak <tutaj>

Wyjątkowo zacznę nie od pierwszej części, ale właśnie od drugiej, która dopiero się ukazała. Tym razem bardziej poznamy Constance jedną z trzech przyjaciółek, o których możecie przeczytać w 1 tomie.  Constance zawsze stara się być idealna, nigdy nie spóźniona, już na pierwszym roku szkoły baletowej postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę.

Kiedy nauczycielka tańca upomina ją by mimo wszystko nie zapominała o uśmiechy, zaczyna ona wątpić w siebie i swoje umiejętności. Na szczęście Constance miała u swojego boku prawdziwe przyjaciółki, które nie zostawiły jej nawet na chwilę. Jest to piękna historia pokazująca nam, że każdy z nas ma gorsze chwile, że każdy ma prawo popełniać błędy i prosić o pomoc innych.

Po przeczytaniu tej książki stwierdzam, że gdybym ją kiedyś zobaczyła na liście szkolnych lektur była bym bardzo szczęśliwa.

 

Baletnice. Przyjaciółki i Rywalki – Wydawnictwo Znak <tutaj>

Maya, Zoya oraz Constance to trzy przyjaciółki, które mieszkają razem w internacie i  uczęszczają do Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Pewnego dnia Pani Dyrektor szkoły ogłasza konkurs, w którym wyłoni dwie najzdolniejsze uczennice. W nagrodę będą one miały szanse zatańczyć w „Bajaderze” razem z słynną primabaleriną Luizą Leven. Co jest spełnieniem marzeń, każdej małej baletnicy. Oczywiście dziewczynki bardzo różnią się charakterem np., Maya jest bardzo empatyczną dziewczynką, czytając książkę widzimy jak przedkłada ona dobro przyjaciół nad swoje  szczęście.Ta książka, to opowieść o przyjaźni, trwającej mimo przeciwności losu. Idealnie uświadamia dzieciom, że aby być dobrym przyjacielem trzeba także pamiętać o własnych potrzebach. Na pewno jesteście ciekawi, które z dziewczynek wystąpią na deskach paryskiej opery, cóż nie zdradzę Wam tego chociaż by dlatego, że komuś z Was podarujemy ową książkę.

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Znak

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

 • Powodzenia dla wszystkich uczestników konkursu. Książeczki na pewno spodobają się małym dziewczynkom takie kolorowe.

 • Natalia :

  Widać, że świetne książeczki i z pewnością ucieszyłyby nie jedną młodą damę. Ja co prawda mam 2 chłopców a im do „baletnic” trochę daleko ale z pewnością bliżej sie im przyjrzę bliżej świąt by króliczek mógł je podrzucic siostrzenicy

 • Monika Flok :

  Wspaniałe książeczki, moja córka uwielbia takie o balecie . Chodzi na zajęcia taneczne, a jej Przyjaciółka to GABRYSIA

 • Aleksandra Załęska :

  Idealna książka dla chrześnicy męża, a że niedługo ma urodziny, więc podsunę mu ten pomysł na prezent 🙂

 • TosiMama :

  Świetna seria. Bardzo nam się podoba. Pierwszy tom już znamy, drugi chętnie poznamy!

 • Wyspa Treści :

  Do jakiej grupy wiekowej skierowane są te książki? ? Powodzenia dla wszystkich uczestników konkursu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *