Książek nigdy za wiele! Pucio wprowadza w świat mowy

Książek nigdy za wiele! Pucio wprowadza w świat mowy

maj 7, 2019 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Dzisiejszy post książkowy, będzie skierowany do rodziców małych dzieci, bo seria książeczek z Puciem jest idealna dla dzieci, które uczą się mówić. Dwie poniższe książeczki, różnią się od poprzednich <tu klik> głównie formatem, bo te są naprawdę małe, przez co idealne do małych rączek.

Co robi Pucio? <tu klik>

W tej książeczce znajdziecie Pucia w codziennych sytuacjach, a każda z nich to idealna okazja do poznania się z podstawowymi rzeczownikami i czasownikami. Korzystajcie z niej tak, jak pozwala Wam rozwój waszego dziecka. Możecie postawić ją na podłodze przed leżącym na brzuszku dzieckiem, lub oglądać kiedy siedzi Wam na kolanach, ważne jest to by w trakcie oglądania, pokazywać palcem obiekt i powtarzali słowa, ale pamiętajcie o właściwej intonacji.

 

Pucio – Zabawy gestem i dźwiękiem <tu klik>

W przypadku tej książeczki dzieci widzą swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a dodatkowo są połączone z dźwiękami ważnymi na początku rozwoju mowy, czyli: samogłoskami, prostymi sylabami i wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi.

Oglądając ilustracje dotykajcie ich z własnym dzieckiem, odczytując przy tym zapisane słowa, możecie powtarzać z dzieckiem gesty wykonywane przez Pucia. Pamiętajcie by wyraźnie intonować swoje wypowiedzi. Jeśli szukacie książki z większą liczbą wyrażeń dźwiękonaśladowczych to znajdziecie je w „Pucio uczy się mówić” <tu klik>

Przy okazji przypomnę Wam jeszcze wpis, w którym głównym bohaterem są puzzle właśnie z Puciem, również bardzo fajne dla dzieci od 2 roku życia <tu klik>.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *