Książek nigdy za wiele! Sekretne życie smarków i nie tylko

Książek nigdy za wiele! Sekretne życie smarków i nie tylko

sierpień 16, 2020 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Wybierając książki do biblioteczki naszych dzieci, zawsze skupiam się na tym, aby tematyka ich była interesująca ale też pouczająca. Takie są właśnie te dwie książki, które pokażemy Wam w dzisiejszym poście od Wydawnictwa Debit.

 

Dziewczynki latają wysoko – wydawnictwo Debit <tutaj>

Na początku poznajemy trzy przyjaciółki, każda z nich ma swoje marzenia. Jedna z nich chce być skrzypaczką, druga pilotką, a trzecia pisać książki. Nad realizacją tych marzeń czuwa CHCIEĆ-TO-MÓC, to taka dobra postać,  która tka przepiękne skrzydła, dzięki którym dzieci będą mogły w przyszłości je rozwinąć.

Ale niestety jest też ktoś, kto stara się nie pozwolić dziewczynkom spełnić ich marzeń. A dokładnie to aż sześć negatywnych postaci: Pan NIE-UDA-CI-SIĘPAN LUSTERECZKO, PANI-UTKA, PANI URODA-ZEWNĘTRZNA oraz PAN NIERÓWNOŚĆ. Każda z nich podrzuca nam ciężki kamyk, przez który tracimy wiarę w te nasze marzenia, i polecieć jest nam tylko ciężej.

Na koniec pojawia się ktoś, kto uświadamia dziewczynkom, że to co przyciąga je do ziemi , i odsuwa od spełnienia swoich marzeń, nie jest przeszkodą. I pozwala się im uwolnić od tych podrzuconych kamyczków.

Jest to naprawdę niesamowita książka, uświadamiająca często głównie rodzicom, jak sami podcinamy skrzydła naszym dzieciom. A jednocześnie uświadamia dzieciom, bo nie tylko dziewczynkom, że w walce o spełnienie marzenia nic nie powinno nas od niego odsunąć.

 

 

Sekretne życie smarków – wydawnictwo Debit <tutaj>

Pierwsze co mnie do tej książki przyciągnęło to tytuł, a jak dołożymy ilustracje to już byłam pewna, że temat będzie opracowany w na prawdę fajny sposób. Dowiemy się z niej jak katar powstaje, jakie przybiera postaci, co oznacza jego kolor, a także jak broni ludzi przed bakteriami i infekcjami.  

Wszystko bardzo fajnie rozpisane, poza tym na końcu, czeka na nas test, gdzie do wyboru mamy : mit lub prawda. Jest to fajny sposób na sprawdzenie zdobytej wiedzy z tej książki. Na pewno zainteresuje już 3 latków, ale i starsze dzieci mają dużą przyjemność z obcowania z tą książką.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *