Książek nigdy za wiele. Sekretne życie wirusów.

Książek nigdy za wiele. Sekretne życie wirusów.

kwiecień 23, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

 

 

To kolejna książka z tej serii, wcześniej pokazałam Wam „Sekretne życie smarków” <tutaj>, więc teraz czas na wirusy. Musicie przyznać, że temat jest bardzo na czasie, w związku z panującą obecnie sytuacją.

 

Sekretne życie Wirusów – Wydawnictwo Debit <tutaj>

W tej książce naprawdę roi się od wirusów, widać je już od pierwszej strony, mają różne kształty i jednozdaniowe opisy, na niektórych rozkładówkach dzieje się tak dużo, że co niektórym może być trudno skupić się na treści. Choć nam się to podoba, bo poza czytaniem można wykorzystać ilustracje do wyszukiwania różnych rzeczy.

Znajdziecie w niej porady dotyczące tego, jak należy zachowywać się w dobie koronawirusa, informacje czym jest pandemia, wskazówki jakich miejsc unikać, żeby wirusa nie złapać. Nie tylko o koronawirusie w niej mowa, bo zobaczymy tam też te wirusy, które już znamy i, od lat np., rotawirus, wirus wścieklizny, wirus grypy i wirus HIV.

Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, że wirusy wokół nas zawsze były i będą. I trafić na nie możemy w każdym miejscu, w którym się znajdziemy. Poznacie również sposoby chronienia się przed nimi, jak i leczenia w przypadku złapania któregoś z nich. A to wszystko, na bardzo kolorowych stronach, jest to idealna książka dla dzieci od 5 roku życia.

W najbliższym czasie ma się również ukazać, kolejna część pt., „Sekretne życie strupków”, której jesteśmy bardzo, bardzo ciekawi.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *