Książek nigdy za wiele! Seria Cudowny świat przyrody

Książek nigdy za wiele! Seria Cudowny świat przyrody

kwiecień 16, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Na te książki czekaliśmy, dokąd pokazały się w zapowiedziach wydawnictwa Wilga, na wstępie urzekła nas w nich okładka. A kiedy już trafiły w nasze ręce, i mogliśmy zobaczyć środek stwierdzamy, że jest jeszcze lepiej niż by mogło się wydawać!

Dzięki tym książkom dzieci mają możliwość odkryć tajemnice, pszczół, drzew oraz księżyca, w świetle którego przecież wszystko wygląda inaczej niż za dnia. A wycięcia w stronach pomagają dzieciom, śledzić całą historię.

Drzewo <tu klik>

W przypadku tej książki na przykładzie drzewa, i wyciętej w nim dziupli sowy przechodzimy przez wszystkie pory roku. Widzimy jak wiosną rozkwitają na nich kwiaty, a jak jesienią spadają z nich liście. Tekstu na stronach nie ma dużo, więc już i maluchy mogą śmiało do niej zaglądać.

 

Księżyc <tu klik>

Tu główną rolę pełni księżyc, który wchodząc w kolejne fazy zmienia także swój kształt. Ale poza tym, z tekstu dzieciaki dowiadują się, po co ten księżyc potrzebny jest zwierzętom. Bo np., ptaki podróżują do ciepłych krajów właśnie nocą, a pingwiny przytulają się do siebie, aby się rozgrzać. Tekst napisany jest w wierszowany sposób, i również nie ma go za dużo na stronach.

 

Pszczoła <tu klik>

Pszczoły to piękne i bardzo pracowite owady, to dzięki ich pracy przyroda rozkwita, a łąki zaczynają się mienić pięknymi kolorami. Z tej książki dzieciaki, dowiedzą się jak bardzo istotna jest praca pszczół dla naszej przyrody. Wycięte w stronach otwory pozwalają idealnie śledzić podróż pszczoły, i podobnie jak w pozostałych książkach z te serii tekstu nie ma za dużo na stronach.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *