Książek nigdy za wiele! Seria Uczę się z Puciem

Książek nigdy za wiele! Seria Uczę się z Puciem

październik 18, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

W życiu każdego rodzica są takie tematy, przez które musimy przejść wszyscy i tak np., jest z tematem pożegnania pieluszek. Zupełnie inaczej może być w przypadku jedzenia, bo dzieci dzielą się na te, które jeść kochają, i te, które są niejadkami. Na szczęście w przypadku serii Uczę się z Puciem, poruszono oba te tematy.

Książeczki wydane są w niewielkim formacie z tekturowymi stronami, dzięki czemu idealnie pasują do dziecięcych rączek, a szybkie zniszczenie jest wręcz niemożliwe.

 

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Cała historia skupia się wokół tematu rozstania z pieluszką, Pucio na początku nie, wie do czego jest i do czego służy nocnik. Wszyscy z rodziny starają mu się pomóc, aby zaczął z niego korzystać. Misia pokazuje Puciowi, jak należy robić siusiu; mama kupuje mu śliczne majteczki w helikoptery, a tata pomaga opróżnić pusty nocnik do toalety. Kiedy Puciowi udaje się zrobić siusiu do nocniczka, cała rodzina cieszy się z jego sukcesu.

 

 

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

W tej książeczce Pucio poszedł z mamą i Misią do restauracji Wesoła Marchewka, gdzie postanowił spróbować nowego dania. Ale ono wygląda i pachnie zupełnie inaczej niż w domu, przez co Pucio początkowo nie chciał go zjeść. W końcu postanawia je zjeść i okazuje się, że makaron był pyszny. Następnie poszedł z mamą i Misią na zakupy, aby z pomocą mamy i innych członków rodziny przyrządził pyszne placuszki, które wszystkim bardzo smakowały.

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *