Książek nigdy za wiele! Smerfy i świat emocji

Książek nigdy za wiele! Smerfy i świat emocji

maj 30, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Kiedy pomyślę o Smerfach, przypomina, mi się czas mojego dzieciństwa i tego, jak czekałam, aby obejrzeć tę bajkę na dobranoc. Dlatego też z sentymentu wybieram tego typu książki dla moich dzieci. Nie mniej jednak ta seria urzekła mnie jeszcze tym, że porusza temat emocji, które są tak istotne w życiu, a często niełatwe do zrozumienia dla dzieci.

W sumie ukazało się już 7 tomów z tej serii.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który był niecierpliwy – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

 

Siódmy tom  porusza temat niecierpliwości, który ma pomóc dzieciom w przezwyciężeniu lęków i problemów związany z brakiem cierpliwości. W wiosce Smerfów żyje smerf, który ciągle się śpieszy, brakuje mu cierpliwości do jakiejkolwiek pracy, a bez niej ciężko przecież coś skończyć. Jego zachowanie wpływa również na inne Smerfy w wiosce. Dzięki tej historii dowiemy się, jakie skutki może mieć brak cierpliwości, ale także co dobrego może przynieść jej trening.

 

Smerfy i świat emocji. Smerf, który ciągle kłamał – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Tom 6 porusza zaś temat kłamstwa. Poznamy w nim historię Smerfa Kłamczucha, który ciągle kłamie, aby uniknąć kłopotów lub po to, by zaimponować przyjaciołom. Gdy prawda o jego kłamstwach wyszła na jaw, stracił zaufanie swoich przyjaciół. Czy później ktoś mu uwierzył, kiedy wiosce zagrażało niebezpieczeństwo? Dowiecie się, czytając komiks.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *