Książek nigdy za wiele! Towarzyskie przypały Lottie Brooks

Książek nigdy za wiele! Towarzyskie przypały Lottie Brooks

październik 31, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Choć czasami mam ochotę wrócić do lat nastoletnich, to jak sobie przypomnę te gafy, które popełniał młody człowiek, to biorę jednak na wstrzymanie. Przecież życie nastolatków, jest pełne zawirowań i dlatego też w tym wieku warto podsunąć swojemu dziecku do przeczytania;

 

Towarzyskie przypały  Lottie Brooks – Wydawnictwo Znak Emotikon <tutaj>

Możliwe, że część z Was zna przygody Lottie z pierwszej części pt., ‚Żenujące życie Lottie Broks”, my nie czytaliśmy tego tytułu, ale Karina już żałuje i planuje te braki nadrobić.

Wraz z końcem wiosennych ferii Lottie wraca do szkoły. Na szczęście wraca tam z pozytywnym nastawieniem, mimo iż towarzyszy jej Wulkan Barbara (tak żartobliwie nazwała swojego pryszcza). Postanowiła również, że tym razem nie będzie się starać zaimponować wrednej Amber, a także postara się zwalczyć swoje przezwisko – Ogórek. Kiedy wszystko jakoś się układa, Lottie dostaje role w szkolnym przedstawieniu (zagra kraba).  Czy dzięki tej roli olśni znajomych? Czy też może będzie ona powodem kolejnych przypałów? Tego, dowiecie się, czytając książkę.

 

Co podobało nam się szczególnie w książce?

Książka została napisana w formie pamiętnika z zabawnymi ilustracjami, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Porusza się w niej temat dojrzewania, pierwszej miłości, zmiany szkoły przez przyjaciółkę czy też pojawienia się nowego członka rodziny. To nie wszystko, bo jest także temat zazdrości, wstydu, plotek…

Jest to idealna książka dla dzieci już od 9 roku życia. Myślę nawet, że może ona zapoczątkować miłość do czytania, jeśli macie w domu opony przypadek w tej kwestii.

Wpis powstał w ramach współpracy

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *