Książek nigdy za wiele! Trzy najlepsze tytuły dla dociekliwych dzieci

Książek nigdy za wiele! Trzy najlepsze tytuły dla dociekliwych dzieci

maj 18, 2019 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Kolejny wpis książkowy przed Wami, a w nim trzy książki do wydawnictwa Nasza Księgarnia, z czego każda z nich jest absolutnie genialna w swoim rodzaju. Jeśli jeszcze ich nie znacie to, ten post jest idealny dla Was.

 

100 Głupich porównań dla bystrzaków <tu klik>

To książka, która zainteresuje każdego chłopca, bo wiecie jak wielką moc w pewnym wieku ma słowo „głupich”, ale najfajniejsze jest to, że choć są w tej książce pytania dość śmieszne, to i też te mądre. Jest tu tak naprawdę 100 ciekawych pytań i odpowiedzi na nie.

Spotkacie w niej np., takie pytania: ” Czy można budować drogę tak szybko jak jedzie samochód?”, „Gdzie żyje więcej istot: w morzach czy na lądzie?”, ” Czy nasza skóra ma większą powierzchnię niż ręcznik plażowy?”. Sami widzicie dzięki tej książce, nie ma mowy o nudzie.

 

 

Niesamowity Wszechświat <tu klik>

Jak już sam tytuł wskazuje ta książka poświęcona jest wszystkiemu co jest związane z wszechświatem. Ale warto pamiętać, że jest to książka skierowana raczej do starszych dzieci. Znajduje się w niej 7 rozdziałów mówiących o: obserwacji nieba, planetach układu słonecznego, układzie słonecznym, czasie, gwiazdach, drodze mlecznej i innych galaktykach, i sławnych postaciach.

Fajne jest w tej książce jest to, że to nie tylko zbiór znanych wcześniej informacji, bo są w niej zawarte również ciekawostki z ostatnich lat np., największy meteoryt odnaleziony w Poznaniu. Kolejną rzeczą, która sprawia, że ta książka jest piękna to jej ilustracje.

 

Niezwykłe zawody <tu klik>

To książka, którą jak zobaczyłam w zapowiedziach wiedziałam, że musi być nasza. Na początku mogło by się wydawać, że to kolejna książka dla dzieci, opowiadająca o najbardziej znanych zawodach. Bo przecież zawód lekarz również jest niezwykły. Ale w tej książce znajdziemy takie zawody jak paleontolog, kiper (tester herbaty), kynolożka,  tłumaczka języka migowego i jeszcze parę innych.

Na każdy zawód przypadają po trzy strony, z fajnym wstępem, a następnych stronach są informacje o tym jakie narzędzia i umiejętności są potrzebne w danym zawodzie.  Nie mogę tu pominąć ilustracji, bo zdecydowanie zachwycają i dzięki nim książka, jest tylko bardziej wyjątkowa!

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *