Książek nigdy za wiele! Trzy świetne książki od wydawnictwa Nasza Księgarnia

Książek nigdy za wiele! Trzy świetne książki od wydawnictwa Nasza Księgarnia

kwiecień 11, 2019 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

Kolejny post książkowy, a my znowu mamy Wam do pokazania fajne książki, z różnym przedziałem wiekowym. Dlaczego? A bo znajdziecie w nim książki idealne dla młodszych czytelników, jak i jedną książkę idealną dla starszego dziecka.

Zaczniemy od „O Lence, Antku i planowaniu” – wydawnictwo Nasza Księgarnia <tu klik>

W książce tej znajdziemy dwóch głównych bohaterów – Lenkę, która w przyszłości chce zostać znaną fotografką ptaków i planuje zwiedzić świat, z nadzieją, że sfotografuje jakiś nowy okaz. Antek zaś jest fanem kosmosu i marzy o byciu kosmonautą, a do trzeba mieć dobrą formę.

Oczywiście ich pasje popierają rodzice, bo przecież nie ma nic złego w tym by już od małego rozwijać swoje zainteresowania. Tyle tylko, że Lenka, w którym momencie tak bardzo chciała osiągnąć swój cel, że stała się niewolnikiem planu, który zapisała w swoim notesie.

Historia zawarta w tej książce, bardzo fajnie pokazuje dzieciom, że warto mieć pasję od najmłodszych lat, ale też uświadamia im, że te pasje mają nieść ze sobą radość a nie smutny obowiązek.

 

 

Gdy do domu przyszła za mną przyjaźń – wydawnictwo Nasza Księgarnia <tu klik>

To ta książka zdecydowanie skierowana jest do starszych dzieci, próżno w niej szukać jakiś ilustracji bo ich nie ma. Ale za to jest niesamowita historia, która porusza takie tematy jak: śmierć, samotność, odrzucenie czy też choroby.

Cała historia toczy się wokół 12 letniego Bena, który wcześniej mieszkał w domu dziecka, a w szkole jest traktowany jako popychadło. Pewnego dnia ratuje biednego kundelka, którego akurat atakuje jakaś kotka i zabiera go do domu. I za sprawą tego kundelka zmienia się życie Bena, pojawia się w nim również Tęczowa Dziewczyna o imieniu Halley, i to z nią zaczyna pisać powieść.

Na okładce książki znajduje się takie zdanie „Zwroty akcji, siniaki na sercu, radość życia i śmiech przez łzy – to wszystko jest w tej książce.” – jest to idealne podsumowanie dla tej książki!

 

 

Tysiąc i jedna mrówka – wydawnictwo Nasza Księgarnia <tu klik>

Książka ta jak już się domyślacie związana jest z tematem mrówek, i zaczyna się od tego, że odwiedzamy mrowisko, i dowiadujemy się jak mrówki w nim żyją, jaka jest hierarchia. Po czym wyruszamy w las, by zdobyć coś do jedzenia, a przy okazji poznajemy różne zwierzęta, rośliny i owady w nim mieszkające.

Fajne jest też to, że zawarte jest w niej wiele ciekawostek np. to że mrówka jak spada z dużej wysokości to nie umiera, bo jest tak lekka! Przechodzimy w tej książce przez wszystkie pory roku, a także dowiadujemy się kto najchętniej zjada mrówki.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *