Matematyka jest fajna. Darmowy podręcznik dla małych i większych

Matematyka jest fajna. Darmowy podręcznik dla małych i większych

marzec 29, 2020 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Gdy cofnę się pamięcią do lat szkolnych, to zdecydowanie matematyka nie była moim ulubionym przedmiotem. A możliwe, że mogło by być zupełnie gdyby moim rodzicom wpadła w ręce książka, którą dziś Wam pokażę. W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że za uczenie matematyki odpowiedzialna jest szkoła. Ba uważamy że niemowlaki są zbyt małe, żeby mogły opanować choćby podstawowe umiejętności w tym zakresie. A jest zupełnie inaczej, bo jak wynika z badań profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, uznanego autorytetu w dziedzinie edukacji matematycznej dzieci, to właśnie okres przedszkolny jest kluczowy w rozbudzaniu i rozwijaniu naturalnych zdolności najmłodszych.

Niestety w kolejnych latach jest już o to trudniej: co piąty pięciolatek, co czwarty sześciolatek i zaledwie co ósmy siedmiolatek wykazują wybitne uzdolnienia matematyczne. Wydana przez mFundację książka „Dziecinnie prosta matematyka” pozwala uzupełnić lukę w edukacji matematycznej oraz wydobyć talent dziecka w czasie, gdy przynosi to najlepsze efekty.

Ta książka pokazuje, że w prosty sposób dzięki odpowiednim zabawom można w prosty i naturalny sposób kształtować umiejętności matematyczne dzieci. Bardzo fajnie pozwala przygotować dzieci na spotkanie z matematyką. Ta książka to skarbnica zabaw, wierszyków i rymowanek, podzielona na 5 rozdziałów idealnie pasujących do wieku dziecka.

Książkę można zamówić bezpłatnie do końca marca tego roku lub do wyczerpania zapasów za pośrednictwem strony www.mjakmatematyka.pl i odebrać w wybranej placówce mBanku. 

 

 

A teraz czas na książkę dla starszych dzieci, o których mFundacja nie zapomniała, i wydała darmowy ebook pt., „Matematyka jest wszędzie” dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. To prawdziwa kopalnia pomysłów na to jak wspólnie z dziećmi odkrywać matematykę w najbliższym otoczeniu – bez wychodzenia z domu.

W tym ebooku nie znajdziecie wzorów, ani formułek znanych z lekcji metamatematyki Waszym dzieciom. Ale zamiast tego znajdziecie ponad 700 inspiracji. o tym gdzie szukać i doświadczać matematyki w życiu codziennym. A ponad połowa z nich to pomysły, które możecie zrealizować nie wychodząc z domu. Czyli idealnie zważywszy na obecną sytuację.

Darmowe ebook możecie pobrać <tu klik>

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: , ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *