Mówiący długopis TING – czy warto go kupić?

Mówiący długopis TING – czy warto go kupić?

Styczeń 20, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Długopis Ting pokazaliśmy Wam jakoś w grudniu na naszym instagramie, zasypaliście mnie wtedy pytaniami o to powiedzmy cudo. Bo w końcu za sprawą długopisu książka czyta się sama. Wystarczy, że przyłożymy mówiący długopis do stron książek z serii Discoveria, aby odkrywać wraz z naszym dzieckiem zupełnie nowy wymiar czytania!

 

Po dotknięciu obrazka w książce Discoveria, za pomocą długopisu Ting <tu klik> czytanie nabiera zupełnie inny wymiar. Np zbliżając długopis do ilustracji z dziewczynką w kaloszach usłyszysz jak mówi że pada deszcz. Długopis Ting jest wyposażony w sensor, który nie tylko odczytuje tekst, ale i uzupełnia go o ciekawe dialogi, rymowanki, quizy, zgadywanki, a nawet piosenki. Długopis Ting to także program edukacyjny, skierowany do dzieci i rodziców.

 

W ofercie serii Discoveria znajduje się siedem książeczek:

Wszystkie te książki są skomunikowane z długopisem Ting. Po dotknięciu postaci długopisem, one ożywają, a także zachęcają czytelnika do zabawy za pomocą gier i zagadek. Długopis Ting niestety do najtańszych nie należy ale fajne w nim jest to, że ma dużą pamięć i tak naprawdę da się w niego wgrać więcej niż 3 książeczki.

My na początek postanowiliśmy sprawdzić książeczki i karty do nauki języka angielskiego, o których zaraz Wam tu niżej napisze parę słów.

Książka dla dzieci z serii „What a Day” to książka podczas której dziecko wspólnie z bohaterami uczestniczy  w ich różnych przygodach, a dodatkowo poznaje i utrwala słowa oraz całe wyrażenia w języku angielskim. Długopis „Ting” to również gwarancja prawidłowej wymowy, co daje świetną możliwość także rodzicom, którzy nie znają języka angielskiego. Historyjki prezentowane są w formie dźwiękowej z bogatą oprawą muzyczną. Do utrwalania treści językowych wykorzystane są piosenki, rymowanki, zagadki oraz ćwiczenia słuchowe. Książka zawiera ponad 1000 nagrań, 250 słów, 10 historyjek, aktywności i piosenki, słowniczek.

„Activity book” to jest uzupełnienie książki „What a Day” w której dzieci mają możliwość utrwalenia treści poprzez wykonywanie różnorodnych aktywności – ćwiczenia typu: wskaż, narysuj po śladzie, posłuchaj i zgadnij, przejdź labirynt, wykonaj zadanie przy użyciu naklejek. Książka zawiera ponad 500 nagrań.

Memory Games „My Family and I” (moja rodzina i ja) to gry pamięciowe do zabawy i nauki języka angielskiego. Grając w gry pamięciowe dziecko zapamiętuje słówka i rozpoznaje wyrazy a używając długopisu TING utrwala prawidłową wymowę słów i zwrotów.

Zakres słownictwa: rodzina, części ciała.

W pudełku:

Memory Games „Yummy! Yummy!” (mniam! mniam!) to podobnie jak wyżej gra pamięciowa do zabawy i nauki języka angielskiego.

Zakres słownictwa: owoce, słodkie przekąski.

W pudełku:

Książki na które my się zdecydowaliśmy w połączeniu z długopisem Ting bardzo spodobały się naszym dzieciom, i dały nam obraz tego jak dużo nasze dzieci już wiedzą z języka angielskiego i nad czym muszą jeszcze popracować. Pozostałych książek, jeszcze nie mamy ale czuwam by kupić je w jakieś fajnej promocji.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *