Baby blues pamiętasz czy go miałaś, a może nawet o tym nie wiedziałaś?

Baby blues pamiętasz czy go miałaś, a może nawet o tym nie wiedziałaś?

kwiecień 15, 2019 | Opublikowano przez 78 komentarzy

 

Baby blues to wbrew pozorom bardzo popularne zjawisko, swego czasu było nawet bardzo często mylone z depresją poporodową, którą tak naprawdę nie jest! Baby blues pojawia się, około 3 doby po porodzie, kiedy to nasze hormony szaleją najbardziej.

W końcu narodziny, zwłaszcza pierwszego dziecka, to cała gama różnych targających  nami emocji. Od łez szczęścia, po łzy smutku, czy sprostamy temu całemu wyzwaniu związanemu z wychowaniem tej małej, zależnej od nas istoty.

Szacuje się, że baby blues występuje blisko u 80% kobiet, które zostały mamami. Ten stan może się utrzymywać nawet do 10 dni, a to, co może nam pomóc się z nim uporać często mamy w zasięgu ręki. Bo najważniejsze w tym czasie jest wsparcie ze strony najbliższych, szczera rozmowa z nimi, o tym, co nas trapi, jakie mamy obawy, jakiej pomocy potrzebujemy.

Czy w naszym domu również pojawił się baby blues? Szczerze to sami do końca nie jesteśmy pewni, w końcu byliśmy młodymi rodzicami, którzy byli zdani tylko na siebie, bo najbliższa rodzina była daleko. Dlaczego dziś poruszamy ten temat? Ponieważ mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji marki Johnson’s®, która wystartowała pod hasłem #wybierzłagodność. To właśnie podczas tego spotkania, jedna z ekspertek Anna Jankowska-Zdral, koordynatorka programów edukacyjnych Fundacji Rodzić po Ludzku poruszyła m.in. temat baby blues i tego, jakiego wsparcia potrzebują współcześni rodzice, narażeni na osądy z różnych stron.

Anna Jankowska-Zdral mówiła, m.in., o tym, że w pokonaniu baby blues, bardzo pomocne jest nawiązanie czułej relacji z dzieckiem, warto o tym pamiętać zwłaszcza podczas codziennej pielęgnacji, jaką jest masowanie i wyciszanie w czasie kąpieli. Żeby nie dokładać sobie dodatkowych stresów warto też sięgnąć po sprawdzone kosmetyki, takie jak Johnson’s®.

Marka Johnson’s® wierzy, że to właśnie łagodność może w realny sposób zmienić naszą rzeczywistość, idąc za potrzebami rodziców i dzieci zmieniło skład i opakowania swoich produktów. W składzie nowych produktów znajdziemy 90% składników pochodzenia naturalnego, 60% mniej składników w porównaniu z dotychczasowymi formułami i 0% barwników, parabenów, SLS/SLES.

Aby być bliżej potrzeb rodzin marka Johnson’s® wprowadziła na rynek cztery nowe serie kosmetyków stworzone z myślą o:

Warto spróbować, w końcu wszyscy dla naszych bliskich chcemy tego co łagodne.

Wpis powstał przy współpracy z marką Johnson’s® Baby

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

78 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *