Co będziemy robić w domu podczas kwarantanny.

Co będziemy robić w domu podczas kwarantanny.

marzec 16, 2020 | Opublikowano przez 12 komentarzy

 

Tak naprawdę od dziś zostaje zawieszona nauka dzieci w placówkach szkolnych, a my rodzice w większości wypadków zostajemy z nimi w domu. Kiedy ta wiadomość, obiegła nasz kraj, ludzie mam wrażenie ciut powariowali i ruszyli do sklepów na największe zakupy ever. Jeśli chodzi o rozmiary zakupów, to w żadnym wypadku nikogo nie oceniamy, bo jesteśmy ludźmi dorosłymi, i każdy z nas decyduje za siebie.

Z racji tego, że nie było dla nas problemem nie posyłanie dzieci do szkoły już od czwartku, cieszymy się wspólnym czasem na maxa. Bo nie wychodzimy z domu, i nie kontaktujemy się z nikim w żaden inny sposób jak telefoniczny. Pewnie gdybyśmy mieszkali na wsi, wychodzili byśmy na spacery, bo prawdopodobieństwo na spotkanie kogoś było by bardzo małe, niestety mieszkamy w mieście i świadomie zostajemy w domu.

Kiedy pierwszy raz powiedziałam na instastory, że nie wychodzimy z domu, zasypał mnie ogrom pytań: „ale co będziesz robić z dziećmi?”, „jak im zorganizujesz ten czas?”. I dlatego właśnie powstał ten wpis, by Wam rozpisać tu jakie mamy plany, i co będziemy robić wspólnie.

#zostańwdomu czyli co można robić z dziećmi:

 1. Realizować podstawę programową, nasza szkoła kontaktuje się z nimi i mówi jaki materiał z książek dzieci mają danego dnia przerobić.
 2. Czytać książki.
 3. Grać w gry planszowe, a wiecie że trochę ich mamy.
 4. Robić różne prace plastyczne, czyli wycinać, kolorować, malować farbami itp., itd.
 5. Tańczyć, a dokładniej bawić się w figurki marmurki, które nasze dzieci uwielbiają.
 6. Oglądać bajki pełnometrażowe.
 7. Wspólnie gotować.
 8. Sprzątać i segregować rzeczy, w pokojach dzieci i nie tylko.
 9. Bawić się z naszym psem Ryszardem.
 10. Ćwiczyć – przede wszystkim stopę Noama, ale nie tylko.
 11. I ostatnią rzeczą, którą na pewno będziemy robić to, wysypiać się!

Teraz już wiecie, co będziemy robić wspólnie, a ja w tym wolnym czasie, mam zamiar przygotować dla Was trochę postów z przeglądami ubrań, zabawek i książek. Bo przecież warto oderwać myśli chociaż na chwilę od tego co się dzieje.

 

Tagi: , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

12 komentarzy

 • Nie jest to teraz dla nas wszystkich łatwy czas. Obecnie musimy go wykorzystać jak najlepiej w nadrobieniu wielu zaległości związanych z rodziną i innymi sprawami. 🙂

 • Anna :

  Trzeba wynajdywać sobie zadania na te 2 tygodnie. Ja też zabrałam się za rzeczy, które czekały na realizację od września.

 • Chyba każdy z nas wykorzystuje teraz czas na sprawy, na które nigdy nie ma czasu 😉 porządki w szafach, dokumentach, nadrobienie zaległości książkowych, serialowych 🙂

 • Ja w końcu porobiłam niektóre prace plastyczne, które czekały na mnie i dzieci jak znajdę wspólnie z nimi więcej niż trochę czasu.

 • Marlena H. :

  Też mam plan dla rodzinki na ten czas. 🙂 Pisałam o naszych pomysłach ostatnio na blogu, na który serdecznie zapraszam. Będę uzupełniać nasz wpis, kiedy w głowie narodzi się nowy pomysł. Planszówki i książki to u nas norma. : )

 • Też stworzyłam u siebie podobną listę 50 propozycji na spędzenie tego trudnego, dziwnego czasu. Wiele punktów się pokrywa 🙂

 • Angelika :

  Mam dziecko żłobkowe i przedszkolne,więc podstawa programowa nas nie dotyczy. Jak najbardziej stawiamy na gry planszowe,wspólne kolorowanie, zabawy w ogrodzie, jeśli pogoda pozwoli i czytanie.

 • Ja niewątpliwie będę ćwiczył i to samo będę rekomendował swoim uczniom, którzy mają nieprzewidzianą przerwę od szkoły 😉

 • Miye :

  Jejku, chciałabym się wyspać, ale niestety się nie uda. Zazwyczaj rano tatuś zabierał córkę do przedszkola, odprowadzał ją też młodszy braciszek. Potem jechali po jakieś pieczywo i warzywa na śniadanie, a ja sobie smacznie spałam do ich powrotu. Teraz szósta rano – mamo, zajmij się nami.

 • Na razie nie narzekamy na nudę, pomysłów mam wiele i świetnie spędzać czas razem.

 • My mamy zamiar skupić się na pielęgnowaniu kwiatów, chcemy sprawdzić też jak rosną kryształki soli.

 • Ludzie strasznie się wystraszyli tej kwarantanny, ale myślę, że warto szukać pozytywów, gdzie się ta. Ten okres to świetna okazja, by po prostu być z bliskimi i spędzić z nimi trochę czasu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *