Domowe sposoby na przeziebienie

Domowe sposoby na przeziebienie

październik 10, 2016 | Opublikowano przez 10 komentarzy

Pojawiła się jesień, a wraz z nią pojawiły się przeziębienia, w tym roku jak na razie bynajmniej skupiają się na mnie. W związku z tym, że nie jestem za ciągłym przyjmowaniem antybiotyków staram się ratować starymi domowymi sposobami. Każdy z nas pewnie pamięta co babcia radziła robić by pozbyć się przeziębienia. Postanowiłam więc to wszystko spisać w jednym miejscu, może przyda się komuś z was?! A może i wy dopiszecie coś do tej listy?!

 

1. Mleko z masłem, miodem i czosnkiem

Do  przegotowanego mleka należy dodać łyżkę masła, miodu, i rozgnieciony ząbek czosnku. Najlepiej wpić ciepły napój, a suchy kaszel, zacznie się wkrótce „odrywać”.

2. Czosnek

Jego antybakteryjne działanie udowodniono naukowo, Najlepiej  było gdyby każdy z nas codziennie rano zjadał świeżo obrany ząbek czosnku. Jeśli nie jesteśmy w stanie zmusić siebie do zjedzenia czosnku, a już tym bardziej przekonać do niego dziecko, warto zastosować chociaż „terapię wziewną”. Ząbek czosnku poprostu rozgniatamy na talerzyku i stawiamy obok łóżka śpiącego dziecka. Aromat rozchodzi się zazwyczaj po całym mieszkaniu, ale katar powinien na kilka godzin odpuścić.

przepis na syrop z czosnku:
2 ząbki polskiego czosnku przecisnąć przez praskę
sok z cytryny
łyżka miodu
odrobina ciepłej przegotowanej wody
Syrop powinien być przechowywany w lodówce nie dłużej niż dwa dni.

3. Domowy sok malinowy do każdej herbatki

Tu chyba nie muszę nic dodawać.

4. Syrop z selera na kaszel

Mniej intensywny w smaku niż syrop z cebuli czy czosnku ale łagodzi uporczywy kaszel.

 przepis na syrop z selera:
Plastry selera rozkładamy w małej misce, zasypujemy cukrem, zostawiamy na noc. Sok, który się wydzieli podajemy dziecku.

5. Syrop z cebuli

Osobiście do dziś dzień bardzo lubię ten syrop. Sposób przygotowania bardzo prosty: drobno posiekaną cebulkę układamy warstwami zasypując cukrem (słyszałam, że można też polać miodem). Odstawiamy w ciepłe miejsce, i czekamy.  Syrop należy przechowywać w lodówce, ale nie dłużej niż dwa dni, później traci swoje właściwości. Cebula + cukier to bardzo duże przeżycie dla wątroby dlatego nie zaleca się tego syropu w przypadku małych dzieci

6. Syrop z buraka

To kolejny syrop, który ma na celu zwalczyć kaszel. Ale syrop ten ma jednak o wiele więcej zdrowotnych właściwości. Jego picie zwiększa odporność organizmu i pomaga w powstawaniu czerwonych ciałek krwi. Przepis na syrop z buraka: zetrzeć na tarce buraka zasypać cukrem i odstawić  w ciepłe miejsce.

7. Inhalacje

To ważna pomoc przy chorobach dróg oddechowych. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup inhalatora.

8. Cytryna 

Cytryna najlepiej jak najczęściej. Pamiętać, tylko należy, że zbyt gorący napój niszczy witaminy zawarte w cytrynie, dlatego należy cytrynę dodawać do lekko przestudzonej wody.

 

Zdjęcie źródło Pinterest

Tagi: , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *