Gdzie zbadać dziecku wzrok by nie zostać naciągnietym na niepotrzebny wydatek?

Gdzie zbadać dziecku wzrok by nie zostać naciągnietym na niepotrzebny wydatek?

marzec 11, 2019 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Jakiś czas temu, zasugerowano nam by zbadać Karinie wzrok, nie tyle z powodu jakiś podejrzeń wady wzroku, tylko bardziej po to by ruszając z terapią mieć pewność, że tu jest wszystko ok. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do pobliskiego „Optyka”, gdzie okulista miał swój prywatny gabinet.

Badanie same w sobie przebiegło, tak jak pamiętam ja pamiętam swoje z dzieciństwa. Aczkolwiek było parę spraw, które nie do końca nam odpowiadały. Na przykład to, że po badaniu nie dostaliśmy nic poza wypisem na zakup okularów, oczywiście w tym punkcie będzie z promocją.A po każdym badaniu lekarz powinien Wam w książeczce zdrowia zapisać swoje obserwacje, by mogły być one odniesieniem dla innego lekarza na przyszłość.  Dlatego też postanowiliśmy umówić się na jeszcze jedną wizytę, ale już w specjalnej klinie okulistycznej.

W przypadku Kariny, wyszła nam bardzo mała wada na jednym oku, tak mała, że jak to stwierdziła Pani doktor nie jest ona jeszcze klasyfikowana do noszenia okularów. Ale warto ją kontrolować przez badania co najmniej raz w roku, bo prawdopodobieństwo że się powiększy oczywiście jest.

Podsumowując wybierając się na badanie wzroku swojego czy też dziecka, nie polecam Wam wyboru gabinetu który znajduje się u Optyka. Na naszym przykładzie widać idealnie, że najważniejsze było sprzedanie nam kolejnej pary okularów. A może wy macie za sobą podobne historie?

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

 • Marta :

  Najlepiej jest pójść do okulisty choćby w przychodni, ja sama też kiedyś usłyszałam od lekarza, chyba ktoś bardzo chciał Pani sprzedać te okulary ?

 • Monika Flok :

  oj mamy mamy- u nas nasza 6 latka miała bóle głowy (częste) lekarz powiedział ze najpierw dentysta potem okulista i tak zrobilismy. Miała zęba mleczaka z ropą..i wyrwalismy go, po tygodniu do okulisty ..bo juz zapisalismy sie to do świetego sposkoju pojdziemy. I oczywiscie tak jak u Was okulary musza byc i tez nic poza skierowaniem na nie. Oczywiście nie wykupiłam od razu- pomyślsąłm poczekam,żeba nie ma może to od niego ..i tak było .Bóle głowy minęły a skierowanie lezy w domu.

 • Badanie w salonach optycznych nigdy nie jest neutralne. Taki lekarz zawsze zaleci okulary. Ja nawet spotkałam się z sytuacją, gdy lekarz kazał kupić okulary, ale recepty nie wypisał bo nie mógł – po receptę miałam iść na wizytę prywatną do okulisty. O wzrok warto dbać dlatego przy małych dzieciach (i nie tylko) warto regularnie odwiedzać standardowego okulistę 🙂

  • Martyna :

   Nie zgadzam się z tą opiną. Sama znam osobiście lekarzy pracujących w salonach optycznych i poza nimi i nie wystawiają recept okularowych przy każdej wizycie. Pani opinia jest bardzo mocno uproszczona.

 • My jeszcze takiej wizyty nie mieliśmy z córką. Dziękuję za sugestie. Wezmę je na pewno pod uwagę.

 • ews :

  Sama na własnym przykładzie wiem, że najlepiej iść do okulisty. Badałam wzrok zarówno u okulisty jak i w salonie optycznym i różnica była diametralna…

 • Bardzo często się zdarza, że zalecają nam nawet przy malutkiej wadzie okulary… przez co tak naprawdę psujemy wzrok, bo przyzwyczaja się do pomocy.

 • Tosia nosi okulary od listopada, na szczęście udało nam się trafić na dobrego okulistę, do którego mamy zaufanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *