Mifold rozwiązanie kiedy nie można mieć fotelika samochodowego przy sobie.

Mifold rozwiązanie kiedy nie można mieć fotelika samochodowego przy sobie.

lipiec 12, 2018 | Opublikowano przez 45 komentarzy

Zacznę może od początku by wprowadzić Was dobrze w temat. Jak większość z Was pamięta w lutym tegoż roku byłam na targach Kids Time Kielce i tam, też pierwszy raz miałam przyjemność osobiście zobaczyć ten produkt, który mi osobiście kojarzy się z podstawką pod pupę dla dzieci. Ale mifold to nowa kategoria produktu. Nie jest ani fotelikiem, ani podstawką. Ma on bardziej stanowić rozwiązanie w sytuacjach kiedy fotelika nie można mieć przy sobie np. do taksówki, kiedy Twoje dziecko jedzie na wycieczkę autokarem. Dzięki mifold-owi pas układa się w taki sposób, że w razie wypadku nie wyrządzi on dziecku dodatkowej krzywdy i przede wszystkim zadziała dokładnie tak jak został zaprojektowany dla osoby dorosłej.

Ostatnio zepsuł nam się samochód i kiedy zostaliśmy bez fotelików. Wtedy dopiero zrozumiałam jak sprytnym rozwiązaniem jest to siedzonko. Przez kilka dni przetestowaliśmy mifolda i doceniliśmy, bo okazało się, że faktycznie jest dużo lepszym rozwiązaniem od podstawek. Dla starszych dzieci sprawdza się doskonale (choć początkowo trudno mi było w to uwierzyć) i bardzo ułatwił nam rodzinną logistykę w sytuacji awaryjnej. Poniżej zebrałam dla Was kilka podstawowych faktów na temat tego wynalazku. Może Wam też się kiedyś przyda… Zwłaszcza teraz, kiedy podczas wakacji często pojawia się problem braku fotelika w podrózy.

Siedzonko mifold ma homologację ECE R44.04 w Europie, ale ma też homologację w Stanach i Kanadzie, gdzie dużo trudniej je uzyskać. Testy zostały wykonane przez Transport Research Laboratory, Calspan and UTAC. mifold nie tylko spełnia wszystkie normy określone przez instytucje certyfikujące, ale w wielu aspektach wyniki testów przekraczają wymogi regulacji FMVSS 213. Dodatkowo mifold posiada prestiżowy Certyfikat bezpieczeństwa i jakości TÜV (Technischer Überwachungsverein).

Mifold to najbardziej kompaktowe i podręczne siedzonko dla starszych dzieci dostępne na rynku.Zasada jego działania jest prosta, bo zwykły fotelik podnosi dziecko do pozycji,w której siedziałby dorosły, a mifold opuszcza dla niego pas bezpieczeństwa. Boczne uchwyty blokują pas na kości biodrowej, z dala od delikatnego brzucha dziecka, a dodatkowy pas z klamrą obniża pas naramienny i stabilnie utrzymuje go daleko od twarzy i szyi dziecka.  Bez problemu mieści się w dziecięcym plecaku, damskiej torebce czy schowku samochodowym dzięki czemu zawsze można go mieć przy sobie. Siedzonko wykonane jest z bardzo wysokiej jakości materiałów, posiada atrakcyjny design i dostępne jest w wielu kolorach.

Mifold pokryty jest łatwą w praniu poduszeczką, która pozostaje chłodna nawet w gorące dni. W połączeniu z siedzeniem samochodowym jest niemal niewyczuwalny dla siedzącego na nim dziecka. Ma trzy ustawienia szerokości: S, M i L oraz pełen zakres regulacji wysokości. Zapewni pełne bezpieczeństwo dzieciom różnego wzrostu i wagi. Mifold skonstruowany jest z aluminium wykorzystywanego przy produkcji samolotów (stop 6061) oraz z bardzo trwałego plastiku DuPontTM Delrin 100 ST. Jest mały, ale bardzo odporny.

Możliwość składania siedzonka czyni go jeszcze mniejszym, a twarda obudowa chroni przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Sprawne zapięcie siedzonka zajmuje mniej niz 30 sekund. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 lat, ważącym od 15kg wzwyż. Zaprojektowany został przez ojca czwórki dzieci czyli rozwiązanie zrodziło się z potrzeby. Opiniotwórcze media na całym świecie określają fotelik mifold jako produkt, który zrewolucjonizował tą kategorię produktową i wyznaczył nowe standardy ( cytat za Chicago Tribune).

Mifold trafił w nasze ręce właśnie ze względu, na takie niespodziewane sytuacje np. kiedy znajomi proszą nas o odebranie przy okazji ich dziecka, np. kiedy musimy jechać taksówką (tak wiem, że w taksówce nie ma obowiązku posiadania fotelika, ale mimo wszystko nie jest to bezpieczne), nasze dziecko jedzie na wycieczkę autokarem, czy wynajmujemy samochód na wakacjach. Przygoda z zepsutym samochodem dała nam poczucie, że nawet w sytuacjach, które czasem trudno przewidzieć, jesteśmy gotowi by dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Mifold – tu można go zakupić

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

45 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *