Mój sprawdzony sposób na przedświąteczne porządki

Mój sprawdzony sposób na przedświąteczne porządki

grudzień 13, 2020 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, większość z nas nie może się go doczekać, ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i całą tą cudowną atmosferę, jaką ze sobą niesie. Ale jest to również czas, kiedy w Polskie domy wkracza szał wielkich porządków. Pucujemy nasze domy, w każdym zakamarku i często nie zastanawiamy się nad tym czy wybierając dany środek czystości, dbamy o nasze środowisko.

Na szczęście na naszym rynku  pojawiają się produkty, których skład jest niemal w pełni pochodzenia naturalnego, a opakowania zostały pozyskane nawet w 100% z recyklingu. I po takie właśnie powinniśmy sięgać, aby dbać bardziej o naszą planetę. Do takich produktów należą między innymi środki czystości z serii Pro Nature firmy Henkel, są one właśnie inspirowane naturą. A używanie ich jest bezpieczne dla planety, ponieważ są biodegradowalne.

Ilość plastiku jaka zalewa naszą planetę jest ogromna, dlatego też warto zwrócić uwagę aby opakowanie nadawało się później do recyklingu. Ważnym aspektem ochrony środowiska podczas produkcji opakowań jest również stosowanie surowców pochodzących w jak największym stopniu z recyklingu. Są to np. opakowania produktów z linii Pro Nature firmy Henkel: tableteki do zmywarki Somat, płyn do naczyń Pur,  zawieszki do toalet Bref, płyn do szyb Clin Pro Nature czy też koncentrat płynu do szyb Clin Pro Nature. Także wybór produktów jest naprawdę duży.

No dobra niby już wiemy, że wybierając środki czystości, już możemy działać na korzyść naszej planety. Ale jak je rozróżniać na półkach? Otóż świadczy o tym tzw. certyfikat EU Ecolabel, popularnie zwany stokrotką, przyznawany jest przez Komisję Europejską zgodnie z kryteriami ekologicznymi opracowywanymi przy współpracy z naukowcami, a także producentami oraz organizacjami ekologicznymi i konsumenckimi. Czyli po porostu szukamy jednego konkretnego znaczka i wiemy, że wybieramy dobrze. Zwracaliście wcześniej uwagę, na opakowanie pod takim kątem?

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *