Sylwester z dziećmi w domu, jak go przetrwać? Propozycje zabaw

Sylwester z dziećmi w domu, jak go przetrwać? Propozycje zabaw

grudzień 30, 2018 | Opublikowano przez 32 komentarze
Sylwester już jutro, więc to tak naprawdę dla nas rodziców, którzy planują spędzić sylwestrową noc w domu z dziećmi, bądź ze znajomymi i ich dziećmi ostatni moment by wszystko zaplanować. Poza fajnym menu stworzonym także z myślą o dzieciach, przystrojeniu mieszkania w balony itp. Warto jeszcze pomyśleć, o zabawach które zajmą nasze dzieci.

Dlatego w dzisiejszym poście znajdziecie parę propozycji zabaw, które zajmą dzieciaki podczas tej sylwestrowej nocy:

Taniec na gazetach – pamiętam go jeszcze ze swoich szkolnych lat. Ale przejdźmy do zasad gdybyście jej przypadkiem nie znali. Dzieciom rozdajemy pojedyncze strony z gazet i kładziemy je na ziemi. Następnie włączamy muzykę, a dzieci tańczą ale nie mogą wyjść poza obszar gazety – komu się to nie uda, oczywiście  odpada. Co jakiś czas oczywiście przerywamy muzykę i składamy gazetę na pół, aż będzie się mieściła na niej tylko jedna stopa dziecka. Ta osoba ,której najdłużej uda się utrzymać na gazecie – wygrywa.

Taniec z balonami – to zabawa polegająca na odbijaniu balonu w rytm grającej muzyki, a osoba której balon upadnie jako pierwszy odpada z gry.

Gorące krzesła – dzieci tańczą wokół krzeseł (zawsze jest o jedno mniej niż jest uczestników), po chwili prowadzący wyłącza muzykę a dzieci muszą usiąść na krześle. Odpada te dziecko dla którego nie wystarczy krzesła. Wiadomo w sylwestra nam rodzicom krzesła mogą być potrzebne, więc można je zamienić na poduszki.

Taniec z balonami w parach –  tu dzieci wkładają balon między siebie i przytrzymują go brzuchami. Po czym zaczynają tańczyć, a osoba prowadząca, ma za zadanie co jakiś czas wydawać komendy, np. teraz podskakujemy, kucamy, podnosimy ręce do góry. Oczywiście para której balon upadnie jako pierwszej odpada z gry.

Postanowienia noworoczne – dajemy dzieciom kartki papieru, flamastry, kredki, możemy dać nawet gazety i prosić by z nich wycieli to co im się podoba. A następnie prosimy je by na swoich kartach narysowały to co chciałyby się wydarzyło w ich życiu w Nowym Roku. Kiedy rysunki będą już gotowe kładziemy je na podłodze a obok jakiś pojemnik, do którego papierową kulą dziecko będzie celować. Tam gdzie uda się trafić jest największa szansa by postanowienia się spełniły.

Poza tego typu zabawami, warto przygotować również różne gry planszowe, w które dzieci będą mogły wspólnie grać i świetnie się bawić. Jeśli jest coś co dopisalibyście do naszych propozycji koniecznie dajcie znać w komentarzach?!

 

 

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

32 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *