Wielka Fabryka Elfów – czy warto do niej zabrać swoje dziecko?

Wielka Fabryka Elfów – czy warto do niej zabrać swoje dziecko?

grudzień 2, 2018 | Opublikowano przez 48 komentarzy

 

W zeszłym tygodniu na naszym fb napisaliśmy Wam, że wybieramy się właśnie do Wielkiej Fabryki Elfów. I od razu zapytaliśmy czy chcielibyście dowiedzieć się jak było? Co prawda myśleliśmy, że atrakcja ta jest już samo w sobie tak dobrze znane wszystkim, że będziecie na nie! A tu mimo wszystko, okazało się że jesteście bardzo ciekawi tego miejsca, więc post ten musiał powstać.

To była nasza druga wyprawa do Wielkiej Fabryki Elfów, bo rok wcześniej również byliśmy. Generalnie co roku w okresie grudniowym Wielka Fabryka Elfów pojawia się w 3 miastach na mapie Polski. Są to Gdańsk, Katowice i Warszawa. Wydawało by się, że skoro byliśmy tam rok wcześniej to pójście drugi raz w te same miejsce, tylko po roku nie jest zbyt sensowne.

Otóż tu Was zaskoczę, ogromnym plusem Wielkiej Fabryki Elfów jest to, że co roku w danym mieście zmienia się wystrój i forma zadań, które dzieci rozwiązują przez 2,5 godziny. Także nie przeżyliśmy tej samej zabawy drugi raz. Zaczyna się od bardzo fajnego przedstawienia, które super angażuje dzieci.Potem dzieli się dzieci na grupy i wyrusza na wyprawę, z pomieszczenia do pomieszczenia, gdzie dzieci rozwiązują różne zadania by na końcu zobaczyć się z Mikołajem.

Nie będę Wam opowiadać jakiego tylko były to zadania, bo okradlibyśmy Was po części z tego co jest bardzo istotne w tej zabawie. Ale musimy Wam także wspomnieć o „dmuchańcach”, na które w międzyczasie dzieci trafiają i mogą się wyszaleć.

Na samym końcu docieramy do domku, w którym czeka na dzieci Święty Mikołaj ze swoimi Elfami. Cała sceneria, możliwość zajrzenia przez okno i zobaczenia Świętego Mikołaja siedzącego w fotelu tworzy niesamowitą magie, która udziela się nie tylko dzieciom. Po wejściu do środka dzieci, mają możliwość usiąść Mikołajowi na kolanach i otrzymują od niego dyplom i kolorowankę. Jest także możliwość zrobienia zdjęć, a my rodzice wiemy jakie to ważne.

Podsumowując czy zabrała bym tam dzieci kolejny raz? Tak zabrałabym, bo tak jak wspominałam tematyka się nie powtarza. Temat, który my poznaliśmy rok temu, teraz np poznają dzieci z Katowic. A teraz zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć.

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

48 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *