Chmurka dla smakosza, deser z 4 składników

Chmurka dla smakosza, deser z 4 składników

luty 5, 2020 | Opublikowano przez 13 komentarzy

 

Ciasta to jest coś co jeść mogła bym ciągle, ale zdecydowanie nie jestem zbyt dobra w pieczeniu. Dlatego też zawsze kiedy planuje zrobić jakieś ciasto, staram się znaleźć możliwe najprostszy przepis, a jak jeszcze ma mało składników to już w ogóle bomba. Dlatego dziś mam dla Was przepis, na ciasto bez pieczenia, na które mówię truskawkowa chmurka. Ale tak naprawdę to może być brzoskwiniowa, malinowa, agrestowa chmurka wszystko zależy od tego jaką galaretkę wybierzecie. Ilość składników do jej przygotowania jest zaskakująco mała, bo jest ich tylko cztery.

Składniki:

Przygotowanie:

Zaczynamy od rozpuszczenia 2 opakowań galaretek w 2 szklankach wody, i odstawiamy do ostygnięcia. Potem w wybranej formie, na dnie układamy herbatniki, i zabieramy się za krem. W misce ubijamy naszą śmietanę, kiedy już kiedy już będzie ubita na sztywno, dodajemy do niej (pomału), naszą ostudzoną galaretkę.

W momencie, w którym dodacie do śmietany galaretkę nie będzie ona już tak gęsta jak wcześniej, ale nie martwcie się tak ma być. To co musicie teraz zrobić to wstawić miskę do lodówki tak na max 30 minut, po tym czasie krem nie będzie jeszcze na maxa ścięty, ale już idealny do przełożenia na blachę.

Połowę kremu wykładamy na herbatniki, następnie na nim układamy rurki z kremem, i przykrywamy resztą kremu. Na wierzchu układamy herbatniki i wstawiamy do lodówki. W smaku przypomina co niektórym sernik na zimno, ale zdecydowanie jest przy nim mniej roboty, a że jest smaczne możecie zapytać zywicielka.pl <tu klik> w końcu próbowała to prawdę powie.

Tagi: , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *