Mini pizza dla dzieci

Mini pizza dla dzieci

marzec 11, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Pizze kocha chyba każdy, albo my jeszcze nie poznaliśmy takiej osoby, która jej nie lubi. Nasze dzieciaki bardzo ją lubią dlatego też, często wykorzystujemy ją do przemycania nowych smaków. Bo wiecie fajnie przystrojona i zrobiona własnoręcznie pizza smakuje lepiej. Poza tym mamy taki układ z dzieciakami, że za każdym razem dodajemy jeden składnik, którego normalnie nie chcą nawet spróbować. I tworzymy wspólnie ciekawe buźki.

 

Składniki:

Ciasto:

Jeśli nie macie czasu robić ciasta to polecam Wam gotowe z Biedronki, jest naprawdę dobre.

 

Dodatki:

 

Przygotowanie:

Zaczniemy od przygotowania ciasta, do miski przesiewamy mąkę, dodajemy drożdże, sól i mieszamy. Stopniowo wlewamy ciepłą wodę i oliwę, pamiętając by jednocześnie mieszać delikatnie łyżką. Następnie zagniatamy ciasto, wyrabiamy starannie przez +/- 15 minut, aż będzie elastyczne i nie będzie się przede wszystkim kleiło. Zostawiamy w misce pod przykryciem ze ściereczką, aż do wyrośnięcia na około 45 minut.

Kiedy nasze ciasto będzie wyrastać możemy się zająć sosem i dodatkami, pamiętajcie by je pokroić na naszą pizze. Żeby przygotować sos należy pomidory z puszki zagotować w rondelku razem z oliwą, solą, pieprzem, oregano oraz cukrem. Całość należy zmiksować, a następnie gotować przez około 15 minut pod przykryciem.

Wyrośnięte ciasto wykładamy na blat i jeszcze chwilę wyrabiamy, następnie dzielimy je na kawałki nożem, z których to potem robimy nasze małe pizze. Przygotowane ciasto wykładamy na papier do pieczenia i rozprowadzamy na nim sos i dodatki. Pieczmy w maksymalnej temperaturze 250-300 stopni C przez około 8-10min.

 

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: , ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *