Śniadanie na spokojnie czyli witaj weekendzie!

Śniadanie na spokojnie czyli witaj weekendzie!

listopad 19, 2018 | Opublikowano przez 37 komentarzy

 

W tygodniu bardzo często nie mamy czasu na spokojne śniadanie, we czwórkę przy jednym stole. Panuje wtedy w naszym domu duży, bałagan i każdy z nas stara się najpierw skupić na dzieciach, by niczego nie zapomniały do szkoły/przedszkola.

Dlatego w weekendy staramy się by te śniadania były inne niże te w ciągu tygodnia pracującego. Innego dlaczego, a bo w komplecie, i trochę też dlatego bo staramy się do nich angażować dzieci. Fajnie jest móc na spokojnie z całą rodziną decydować co pojawi się na stole.

Weekendowymi pewniakami, w naszym domu są dwie opcje śniadań. Pierwsza z nich to tosty na słodko, z ulubionym dżemem lub kremem czekoladowym z dodatkiem owoców – znikają w tempie ekspresowym. Toster Breville High Gloss na 2 kromki w kilka chwil przyrumienia nasze ulubione pieczywo, a dzięki funkcji „Podnieś i zobacz” w każdej chwili można sprawdzić poziom przyrumieniania pieczywa (nawet w trakcie pracy tostera). Jest to banalnie proste bo  wystarczy podnieść dźwignię ładowania w dowolnym dla nas momencie, a następnie ponownie ją obniżyć, aby  toster znowu zaczął opiekać. Dla mnie mega plusem jest funkcja rozmrażania pieczywa i ponownego opiekania, chcąc maksymalnie ograniczyć czas poświęcony na przygotowanie śniadania. Ma on bardzo łatwy i przejrzysty panel sterowania, dodatkowo zbiera u nas duży plus za wyjmowana tackę na okruchy i łatwą w utrzymaniu w czystości obudowę.

 

Drugim pewniakiem jeśli chodzi o nasze śniadania są opiekane kanapki, to co do środka włożymy to już tylko nasza sprawa. Ale gdyby nie opiekane kanapki to Noam do dziś nie znał by smaku sera, którego normalnie z kanapki nie tknie nawet czubkiem palca. Opiekacz Breville High Gloss    jest wyposażony w głębokie płytki grzewcze to dzięki nim bez trudu zapieka nasze ulubione kanapki. Możemy użyć tu pieczywa o różnej grubości, do tego piękna powłoka ze stali nierdzewnej została wykończona na wysoki połysk. Płyty grzejne w opiekaczu Berville High Gloss są pokryte wyjątkową powłoką DuraCeramic. Zaletą tej specjalnej powłoki jest to, że jest ona ceramiczna, i przekazuje ciepło szybciej i wydajniej niż zwykłe powłoki zapobiegające przywieraniu. Dzięki czemu skraca ona czas przygotowania opiekanych kanapek nawet o 20%. Powłoka DuraCeramic™ jest też odporna na zarysowania i czterokrotnie trwalsza niż zwykłe powłoki zapobiegające przywieraniu. Powłoka DuraCeramic™ nie zawiera PTFE ani PFOA, jest więc nie tylko trwała i łatwa do czyszczenia, ale też bezpieczna. Parę opiekaczy już przeszło przez nasze ręce i kanapki opiekane w tym, że opiekaczu różnią się od tamtych i to bardzo na plus.

Ostatnim nieodłącznym elementem naszego śniadania i to już bez względu na dzień tygodnia jest dodatek w postaci ciepłej herbaty. Najlepiej jak jest w połączeniu z cytryną i miodem, by dodatkowo podnosić odporność naszego organizmu. Czajnik elektryczny Breville High Gloss jest on cichy i szybki – w kilka chwil przygotuje do 8 filiżanek gorącej wody. Tak wyglądają nasze weekendowe śniadania, a Wasze dzieciaki co lubią najbardziej zjeść na śniadanie?

Post powstał przy współpracy z www.breville-polska.pl

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

37 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *