Kalendarz ucznia czyli dni wolne od szkoły.

Kalendarz ucznia czyli dni wolne od szkoły.

wrzesień 9, 2018 | Opublikowano przez 32 komentarze

Jeszcze nie dawno, wizja rozpoczęcia szkoły przez nasze dziecko była bardzo odległa, ale jednak w końcu nastała. Dziś w domu mamy pierwszoklasistkę, nowe obowiązki i nowe kwestie o których musimy pamiętać. Mając w domu dziecko uczęszczające już do szkoły, warto byśmy my rodzice na samym początku zapoznali się z kalendarzem ucznia i dniami ustawowo wolnymi od zajęć szkolnych. Pomoże nam to zaplanować, sobie wyjazdy jeśli akurat będzie to długi weekend, lub zaplanować opiekę do dziecka w domu.

Pierwsze dni wolne od szkoły wypadają już na początku listopada. 1 listopada (to czwartek), wypada Wszystkich Świętych, więc w wielu szkołach dodatkowo wolny będzie także piątek, 2 listopada. Czyli w efekcie wolne od zajęć będzie, aż do niedzieli 4 listopada.

Następnie wypada zimowa przerwa świąteczna od 23-31 grudnia 2018 roku. Oczywiście 1 stycznia (to wtorek), jest dniem ustawowo wolnym od pracy/szkoły, dlatego też uczniowie wrócą do szkół dopiero w środę, 2 stycznia 2019 roku.

Ferie zimowe  w 2019 roku wypadają różnie w zależności od województwa, dlatego poniżej mamy dla Was ściągawkę, kiedy kto ma wolne:

Święta Wileczkanoczne czyli wiosenna przerwa świąteczna wypada w dniach 18 kwietnia – 23 kwietnia 2019 roku.

Potem mamy Majówkę od 1.05  (to środa) do 3.05. (to piątek) – więc tak naprawdę wolne dzieci będą mieć do 5.05.

Zakończenie roku szkolnego wypadnie 21.06 dzień po Bożym Ciele, które oczywiście jest wolne od zajęć szkolnych.

Pamiętajcie jeszcze o jednym z zgodnie z rozporządzeniem ministra, każdy dyrektor szkoły lub placówki, może w danym roku szkolnym ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć szkolnych, dla tego warto zaglądać na stronę internetową placówki naszego dziecka by nie być później zaskoczonym w ostatniej chwili.

O jakiej ilości dni mowa, zobaczycie poniżej, bo zależne jest to również od rodzaju placówki:

Dodatkowe dni wolne od zajęć mogą być ustalone:

Tak to wszystko będzie się prezentować w obecnym roku szkolnym 2018/2019, ale poza tym na zdjęciu poniżej mamy dla Was taką dodatkową małą ściągę innych ważnych dat, o których również warto pamiętać bo wiązać się z nimi mogą apele szkolne.

Tagi: , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

32 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *