Sposoby na efektowny lifting sypialni

Sposoby na efektowny lifting sypialni

październik 18, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Temat remontu przewija się ostatnio w naszym domu dość często, w końcu pisaliśmy Wam komu zaufaliśmy przy remoncie naszej kuchni <tu klik>. I już za chwilę pokażemy Wam, ostateczny projekt, a potem wykonanie „przed” i „po”. Planowanie remontu naszej kuchni obudziło w nas chęć do zmian w naszym mieszkaniu.

W końcu mieszkamy w nim od 10 lat, i poza odświeżeniem ścian czy wymianą kanapy nie wprowadzaliśmy tu żadnych zmian. Tak naprawdę pomieszczeniem, które przeszło najmniej zmian w naszym jest sypialnia. Dlatego w tym wpisie wymienię Wam kilka sposobów, na tani remont, choć remont to chyba zbyt duże słowo, bo nie musicie realizować wszystkich punktów by odmienić te wnętrze.

Nowy kolor ścian

To z reguły pierwsza rzecz, która przychodzi nam do głowy i którą z reguły robimy. Zmiana koloru ścian, może całkowicie odmienić wnętrze.
Kwestia wyboru koloru, zależna jest tylko od naszych upodobań, jasny kolor może być fajną bazą, zaś intensywny kolor może stworzyć ciekawe wyraziste wnętrze.

Tapeta lub fototapeta

W naszej sypialni znajduje się ona na jednej ścianie, która zarazem jest ścianą za zagłówkiem naszego łóżka, i tworzy najmocniejszy akcent
dekoracyjny pomieszczenia.

Wymiana mebli lub ich renowacja

Tu tak naprawdę wszystko zależy od naszych funduszy, jeśli stać nas na zakup nowych mebli, nic tylko udać się do sklepu i wybrać. Jeśli zaś nie stać nasz na wymianę mebli, można je odnowić w zależności od tego, z czego są wykonane np. poddać je malowaniu, lub wymienić tapicerowany zagłówek. Można to dość fatwo zrobić samemu.

Stolik nocny

To mały mebel znajdujący się w sypialni z reguły ich wymiana to niewielki koszt, a może zmienić dużo we wnętrzu. My właśnie zdecydowaliśmy się na wymianę, stolików nocnych, i szukamy tych idealnych.

Tekstylia do sypialni – zasłony, rolety, pościel, narzuta poduszki

To detale, które najłatwiej wymienić, ba można to robić nawet sezonowo odmieniając nasze wnętrze. I tu zatrzymam się na dłużej, bo właśnie
odkryłam markę Maro Home <tu klik> z piękną pościelą, a to co mnie do nich dodatkowo przekonało to możliwość wykonania indywidualnego haftu na niej. I ten haft mnie do nich dodatkowo przekonał, bo szczerze to dość już mam, nagle znikającej mojej poduszki w nocy.

Teraz ten problem już znikł, bo na mojej poduszce znajduje się napis „Hello Aneta”, zaś na jego „Hallo Paweł”. Wykonana z najwyższej jakości tkaniny, o grubym i mocnym splocie, jest miękka i miła w dotyku. To nasza pierwsza biała pościel, dotąd wybierałam raczej inną kolorystkę, a ona niesamowicie odmieniła wnętrze naszej  sypialni.

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *