Książek nigdy za wiele! Co czytać w grudniu z dziećmi

Książek nigdy za wiele! Co czytać w grudniu z dziećmi

grudzień 3, 2019 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Ostatnio, bardzo mało pojawiło się u nas wpisów książkowych, mimo iż nowości książkowych, które chciałabym Wam pokazać nam nie brakuje. Ale tak to czasami bywa, kiedy na jedną osobę spadnie zbyt wiele spraw. Na szczęście wracam już do Was, na pełnych obrotach. Skoro mamy już grudzień, to czas na książki, idealne do czytania w tym czasie.  Przypomnę Wam tu jeszcze, że <tu klik> <tu klik> <tu klik> czekają książki, które pokazywałam Wam w zeszłym roku, i dalej uważam, że warto je mieć.

 

Wieczór gwiazdkowy na placu budowy <tu klik>

Jako pierwszą chce Wam pokazać książkę, która spodoba się już nawet najmłodszym czytelnikom, a to wszystko za sprawą tekstu, który jest dość melodyjny i fajnie wpada w ucho. Historia w tej książce opowiada pracę maszyn budowlanych, nad nowym domem. Każda maszyna ma przypisaną rolę, dzięki czemu dzieci wiedzą jakie obowiązki ma koparka, a jakie spychacz.

Do samego końca nie wiadomo, dla kogo jest budowany dom, ale najważniejsze jest jego ukończenie przed Wigilią by lokatorzy mogli się wprowadzić. O tym czy to się udało i jakie prezenty otrzymały maszyny za swoją prace dowiecie się czytając ją sami.

 

 

Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie <tu klik>

To książka, która jest moim zdecydowanym nr 1, w tegorocznych odkryciach do świątecznych biblioteczek. Nie dość, że przepięknie wydana to składa się z 38 mini rozdziałów, poruszających różnorodną tematykę kręcącą się wokół świąt. Duży plus należy się za fakt, że książka ta nie skupia się tylko na chrześcijańskim znaczeniu.

Dzieciaki dowiedzą się z niej skąd pochodzi tak naprawdę Święty Mikołaj, jakie znaczenie mają świąteczne rośliny, jakie potrawy się wtedy je, a także jakie panują przesądy. Czyli poznają świąteczne tradycje obowiązujące w innych krajach. To idealna książka, by przypomnieć sobie jak wielkie znaczenie mają Święta Bożego Narodzenia.

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *