Graj i ćwicz z dzieckiem dodawanie i odejmowanie

Graj i ćwicz z dzieckiem dodawanie i odejmowanie

kwiecień 20, 2021 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Zapewne, wtedy kiedy Wy będziecie czytać ten post, my będziemy się przygotowywać do operacji lub może nawet będzie ona już trwać. Z racji tego, że najbliższe 6 tygodni Noam spędzi w gipsie, i nie będzie mógł się bawić tak dużo, jak wcześniej na świeżym powietrzu. Postanowiliśmy sprawić mu nowe gry planszowe.

Dlatego też dziś pokażemy Wam jedną z naszych nowości, od Wydawnictw Nasza Księgarnia, jest to gra liczbowa <tutaj>.

W pudełku znajdziecie całą talię, która przedstawia liczby od 1 do 10 z podziałem na 3 kolory: zielone karty dotyczą dodawania/odejmowania o 1, niebieskie o 2, a czerwone o 3. Na początku, gracze otrzymują równą liczbę kart i ustawiają je przed sobą w zakrytych stosach. Następnie na środek stołu, wykładamy losowo jedną z pozostałych kart. Aby wygrać gę należy się jak najszybciej pozbyć się swojego stosu. To, co jeszcze jest istotne to wszyscy gracie równocześnie, więc szybkość liczenia, może być bardzo pomocna w wygraniu całej rozgrywki.

To, co nam dodatkowo, bardzo się podoba to to, że możecie grać w wariancie jednoosobowym, jak i maksymalnie we 4 osoby. Jest ona przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia, ale lubiący matematykę 7-latek, będzie miał przy niej dużo zabawy. Bo tak właśnie, jest u nas w przypadku Noama.

W tej serii ukazały się również, jeszcze takie gry jak „Gra na emocjach”, „Gra słów„, „Gra pozorów”, które już kilkukrotnie Wam pokazywałam na blogu.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *